?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Den bláta v EKOParku v Liberci

K příležitosti konce školního roku a mezinárodního dne bláta se ve čtvrtek 29. června se chystá velkolepá oslava s názvem Den bláta v EKOParku. Na této akci EKOPark představí nové vodní ekohrátky a obří blátivou kuchyni s restaurací, která je svého druhu pravděpodobně největší v kraji. Celodenním originálním programem chce EKOPark v rámci svého projektu „Přírodní učebna“ školám nabídnout alternativu za školní lavice a všem lidem ukázat, že „hlína není špína“.

Ve čtvrtek 29. 6. bude všem dětem v EKOParku povoleno trhat, drolit, strouhat, nalévat, vylévat, míchat, přesypávat, krájet, válet, mačkat a ušpinit se!

Všichni návštěvníci se můžou těšit na obří blátivou kuchyň, hit letošního léta – vodní ekohrátky, malování blátem, ekodílničky, tvoření z hlíny, blátivé obtisky, vzdělávací program ze mě je země aneb tajemství hlíny, stromové obličeje z bláta, přehlídka blátivých koláčků a mnoho dalšího.

V dopoledních časech je program určen pro školní kolektivy a předškoláky, případně i záškoláky s rodiči. Pro širokou veřejnost bude program připraven od 13:00 do 18:00 hodin.
Jednotné vstupné je 60 Kč za osob. Nechodící děti mají vstup zdarma. Akce se koná za každého počasí.

Proč se připomíná 29. 6. Mezinárodní den bláta?

Kontakt s blátem má blahodárný vliv nejen na děti. Rozvíjí jemnou motoriku a přirozeně posiluje imunitu. Akce Den bláta v EKOParku má připomenout, že "hlína není špína" a imunita se buduje a trénuje, ne získává. Bohužel dnešní sterilní svět většině dětí zdravý kořínek příliš nedopřeje.

O Přírodní učebně v EKOParku

Přírodní učebna v EKOParku nabízí pedagogům alternativu za klasické vyučování v lavicích. Zastáváme postoj, že výuka o přírodě by měla probíhat zážitkovou formou a přímo v přírodě, což může napomoci nejmladším generacím uvědomit si sounáležitost s životním prostředím a správně uchopit vzájemné negativní i pozitivní interakce a uzpůsobit tomu svá budoucí jednání. V průběhu školního roku je možné EKOPark navštěvovat v rámci organizovaných tematických programů nebo inspirativní prostor využít k vlastní výuce." Sdělila Michaela Pompová – projektová manažerka EKOParku Liberec.

V pátek 30. 6. 2017 má každé dítě za doprovodu dospělé osoby vstup do EKOParku ZDARMA.

Více informací akcích Prvního volnočasového EKOParku Liberec najdete na webových stránkách www.ekoparkliberec.cz a na facebookovém profilu  www.facebook.com/ekoparkliberec.

EKOPark je otevřen za příznivého počasí od 10:00 do 18:00 hodin, červenec – srpen od 9:00 do 19:00 hodin.

GSM:+420 775 454 234
E-mail:pompova@ekoparkliberec.cz
Web:www.ekoparkliberec.cz

 

Sledujte nás na
Facebooku