?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Jablonecké putování

Vydejte se s celou rodinou za poznáním po zajímavých místech Jablonce nad Nisou a jeho okolí a přitom sbírejte razítka do putovní knížky. Tu získáte zdarma v Turistickém informačním centru a Jablonci nad Nisou v Kostelní ulici. Se skřítky Jablůňkou a Korálkem zažijete malá dobrodružství a za odměnu získáte pamětní minci a drobnou odměnu.

„Jablonecké putování“ představuje hru, která je určena nejen dětem, ale i návštěvníkům města, aby je provedla po nejzajímavějších místech v Jablonci a v Jizerských horách. Navštívíte tak muzea, sportoviště, rozhledny, bobovou dráhu a jiné atraktivity v okolí. Knížka obsahuje 20 příběhů s drobnými úkoly, které se vztahují k putovním místům, a mapu, kde jsou místa vyznačena. U každého objektu jsou uvedeny rovněž kontaktní údaje, otevírací doba a fotografie. Za každým příběhem je prostor pro razítko, které účastník obdrží na příslušném putovním místě. Příběhy vás provedou dva malí skřítci – Jablůňka a Korálek.

Ti, kteří nasbírají nejméně 10 různých razítek, získají pamětní minci, která se vtiskne do obálky knížky, a drobnou odměnu. Knížka je vydána  ve 3 jazykových verzích – v českém jazyce a v německo-anglické verzi. Spolu s mincí je k dostání v turistickém informačním centru v  Jablonci nad Nisou. Putování je časově neomezené. Rodinám s více dětmi, skupinám či školám je vzhledem k omezenému nákladu k dispozici kromě knížky tzv. razítkovník, na který si jednotlivci sbírají svá vlastní razítka. K Jabloneckému putování je možné si zakoupit omalovánky Korálka a Jablůňky či leporelo „Rozverné hry“, vše k dostání v turistickém informačním centru. 

 

Sledujte nás na
Facebooku