?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Chorvatsko – Premantura

Chorvatsko – Premantura

Nejjižnější výběžek poloostrovu Istrie? Kamenjak! Celý mys je dlouhý zhruba 9 km, široký od 400 do 1 600 metrů a jeho velmi členité pobřeží s mnoha zátokami je dlouhé 30 km. Jedná se o chráněnou krajinnou oblast na severu Chorvatska. Prohlášena jí byla již v roce 1966 a naleznete zde více než 500 chráněných druhů rostlin, z nichž za zmínku stojí hlavně orchideje. Zároveň se jedná i o jednu z posledních CHKO, ve které je stále možné koupání. Ve všech ostatních je již částečně nebo úplně zakázáno.

Škola v přírodě a ubytování v Chorvatsku

Celý poloostrov Istrie se nachází v severní části Chorvatska, kde je příjemné klima a i v těch nejteplejších dnech se můžete zchladit ve stínu sosen. Všechny školy v přírodě jistě ocení velmi příjemný, lehce slaný vánek od moře, který pomáhá a má blahodárné účinky na naše dýchací ústrojí. I to je jeden z důvodů, proč je Kamenjak tou nejlepší volbou pro školu v přírodě. Ubytování na škole v přírodě v Chorvatsku, v chráněné krajinné oblasti Kamenjak, probíhá v menším městečku Premantura. Jedná se o klidnou oblast, ve které trvale žije jen něco málo přes 200 místních obyvatel. Ti se převážně živí rybolovem, pohostinstvím, výrobou místních specialit nebo zemědělskou činností. Městečko Premantura se nachází na úzké a ploché části poloostrova, obklopené z obou stran mořem. V této oblasti, naleznete velké množství menších pláží s pozvolným vstupem do moře a možností spousty výletů v blízkém okolí. O tom se ale již více dočtete v přiloženém dokumentu, na konci stránky.

Rodinná dovolená nebo v partě přátel?

Oboje! Pokud plánujete takzvaně dovolenou „po vlastní ose“ a vyrazíte společně s rodinou nebo přáteli autem, uděláte jedině dobře. Z jednotlivých míst v ČR budete v Kamenjaku za cca 8 hodin jízdy. Což je rychlejší než letní dálnice směr Plzeň -> Brno. O tom jak je zde krásně, jsme psali již v předchozích řádcích. Co jsme ale zatím neřekli je, že díky autu se můžete podívat i do trochu vzdálenějších oblastí, které nabízí velmi netradiční zážitky. Pokud Vás tedy omrzí odpočinek na pláži u průzračné vody, ve stínu sosen a s drinkem v ruce, můžete vyrazit na výlet. Mimo jiné doporučujeme navštívit města Medulin nebo Pulu (obě cca 15 minut), kde naleznete přístav, koloseum, akvárium nebo historické centrum s programem. V okolí je toho opravdu hodně a na své si přijdou jak rodiny s dětmi, tak páry, či party přátel.

Ubytování Premantura

V tomto úžasném městečku nabízíme ubytování hned ve 4 komfortních apartmánových domech s možností vlastního vaření, případně stravování v blízkých restauracích. Jsou jimi apartmány Flora, Mira, Oliva a nejluxusnější apartmány v celém městě, apartmány Punta Blu 4*. Fotografie a více informací si můžete prohlédnout v prezentaci Chorvatsko – Premantura nebo v dokumentu na konci strany.

Zajímá Vás možnost prožít netradiční dovolenou? Chcete se na něco zeptat? Neváhejte nás kontaktovat.

Více informací: Chorvatsko.pdf

Sledujte nás na
Facebooku