?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Škola v přírodě Lužické hory

Školky a školy v přírodě v Lužických horách

Lužické hory, kraj dobrých lidí, přírodních krás, hradů, muzeí a tradiční řemeslné výroby. Kraj, který plynule navazuje na České Švýcarsko a leží zhruba uprostřed mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Jejich horský reliéf není příliš vysoký a je tvořený převážně protáhlými hřbety a výraznými kuželovitými nebo kupovitými vrchy. Nejvyšší horou je Luž (793 m n.m.). Sice to nejsou hory v tom pravém slova smyslu, ale i tak jsou vyhledávanou turistickou lokalitou a to kvůli své neopakovatelné a nádherné přírodě. Na podzim nenajdete na světě krásnějšího místa, než právě v Lužických horách.

Školní lyžařský výcvik, cyklistický i turistický kurz v Lužických horách

V Lužických horách si najde každý své. Je tu mnoho kilometrů značených peších tras i cyklotras. Výlety se dají spojit s návštěvnou Německa, jelikož toto pohoří tvoří hranici mezi Českem a Německem. Velmi oblíbené jsou výlety na hrad Oybin, který v minulosti patřil českému králi Karlu IV. nebo do motýlího domu, kde se ocitnete uprostřed tropů a motýli si na vás budou sedat. Na české straně je to zase zámek Lemberk. Zajímavostí je tu opravdu mnoho, včetně mnoha příležitostí ke koupání v zatopených lomech s kvalitním zázemím jak na české, tak i německé straně. I přesto, že Lužické hory nepatří k nejvyšším horám, nabízejí v zimě možnost lyžování. Největším lyžařským areálem je Ski areál Jedlová, jenž se nachází v nadmořské výšce 774 m. Nabízí modrou, červenou a černou sjezdovku. Nechybí tu 2 dětské vleky. Nejlepší je v zimním období zvolit Rekreační areál Jiřetín pod Jedlovou.

Zažijte návrat do pohádky na vlastní kůži - Pohádkové ubytování

Představte si, jak z všudypřítomných lesů vystupují skalní masivy, z kterých je výhled do malebných údolíček a vesnic. Vzpomeňte na své mládí u babičky a spaní na peci. Chtěli byste takovou chaloupku ukázat i Vašim dětem? Pojeďte s námi právě sem, Lužické hory jsou typické těmito stavbami. Dvě z nich pro Vaší školku v přírodě nebo lyžařský výcvik naleznete i v naší nabídce, konkrétně je to naše Margareta a Penzion Eva. Stačí si jen vybrat. Viděli jste pohádku Tajemství staré bambitky? Tato pohádka se natáčela právě v okolí prvně jmenovaného penzionu. Pokud dáváte přednost 21. století, nevadí, i pro Vás máme připraven dostatečný výběr, kde si užijete opravdového komfortu a rodinného přístupu.

Výuka pro školy a školky v přírodě

Pro děti jsou připraveny v Lužických horách naučné stezky, krátké i dlouhé procházky, projížďky na koních, návštěva kozí farmy, putování po hradech a zámcích a mnoho dalšího. Výhodou Lužických hor je, že nejsou tak turisticky vyhledávané a proto zde naleznete mnoho tichých a klidných míst, bez dopravního ruchu a přeplněných cyklostezek a v zimě lyžařských vleků. Zní Vám to idylicky? Tak nač čekáte.

Další lokality v naší nabídce ubytování pro školy a školky si můžete prohlédnout v sekci seznam ubytování.

 

Sledujte nás na
Facebooku