Školy a školky v přírodě v Lužických horách

Mezi Děčínem a Libercem najdeme překvapivě krásné hory bez velkých davů turistů. Na podzim není krásnějšího místa než právě v Lužických horách.

Do Lužických hor na školu v přírodě,
cyklistický i lyžařský kurz

Najdeme tu mnoho kilometrů značených pěších tras i cyklotras. Výlety se dají spojit s návštěvou Německa, jelikož toto pohoří tvoří hranici mezi Českem a Německem. Velmi oblíbené jsou výlety na hrad Oybin nebo do Motýlího domu, kde se ocitnete uprostřed tropů. I přesto, že Lužické hory nepatří k nejvyšším horám, nabízejí v zimě možnost lyžování. Největším lyžařským areálem je Ski areál Jedlová, který se nachází v nadmořské výšce 774 m. Nabízí modrou, červenou a černou sjezdovku. Nechybí tu 2 dětské vleky.

Tipy na výlety v Lužických horách

Ubytování pro školy a školky v Lužických horách

Vzpomeňte na své mládí u babičky a spaní na peci. Chtěli byste takovou chaloupku ukázat i dětem? Pojeďte s námi právě sem, Lužické hory jsou typické těmito stavbami. Dvě z nich pro vaši školku v přírodě nebo lyžařský výcvik naleznete i v naší nabídce, konkrétně je to náš Penzion Sportturia a Penzion Eva. Stačí si jen vybrat. Mimochodem pohádka Tajemství staré bambitky se natáčela právě v okolí prvně jmenovaného penzionu. Celou nabídku poté naleznete v odkazu níže.

Chceme školu v přírodě v Lužických horách