?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Škola v přírodě Vysočina a střední Čechy

ŠKOLY A ŠKOLKY V PŘÍRODĚ na Vysočině a středních čechách  

Střední Čechy územně náleží k Českému masivu, který je jednou z nejstarších částí evropské pevniny, s nejvyšším bodem brdských hřebenů Tok (865 m.n.m.). Společně s Vysočinou, která se rozprostírá v oblasti Českomoravské vrchoviny, jsou velmi vyhledávanou rekreační oblastí. A to nejen díky své strategické poloze a rozloze, ale i díky mnoha turistickým cílům, které zde nalezneme. Mezi nejkrásnější místa středních Čech určitě patří oblast Kutné Hory, která byla roku 1995 zapsána na seznam UNESCO. Nejcennější přírodní krajinou jsou poté oblasti Křivoklátska, CHKO Kokořínsko, Český kras, Český ráj a Blaník. Pozadu ale nezůstává ani Vysočina, která volně navazuje na oblast středních Čech. Mimo jiné, zde nalezneme hned dvě CHKO a to Žďárské vrchy a Železné hory, historická města Telč nebo Žďár nad Sázavou.  

Škola v přírodě na Vysočině a středních Čechách 

Oblast je jako stvořena pro školu v přírodě nebo školní výlet. Jak jsme již naznačili v odstavci výše, v okolí naleznete opravdu velké množství turistických cílů. Uchvátí vás nedotčená a velmi zachovalá příroda. V rámci výuky je možné navštívit i historická města, včetně matky všech měst, Prahy. V případě nepřízně počasí a pro zpestření výuky napomohou muzea a naučná centra, kterých je zde dostatek.  

Ubytování pro školy a školky v přírodě 

Rádi Vám zprostředkujeme ubytování v jednom z našich objektů a to na Vysočině, kde můžete využít komfortní Hotel Svratka nebo Hotel RenospondPro méně náročné jsme ve středních Čechách připravili Rekreační areál Marina Orlík, kousek od přehrady Orlík. A co takhle něco netradičního? Prožijte svůj pobyt na ekofarmě Chotětice. Ukažte svým dětem, jak se chovají ovce, kozy nebo třeba koně. Kompletní nabídku ubytování ve středních Čechách a Vysočině, si můžete prohlédnout na našich stránkách. 

Sledujte nás na
Facebooku