?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Ubytování pro školy Jizerské hory

Školy a školky v přírodě v Jizerských horách

Jizerské hory a jejich název, zná takřka každý, ale jen málo lidí již ví, že se jedná o nejčistší a nejseverněji položené pohoří České republiky, s nejvyšší horou Smrk (1124 m n.m.). Právě dle řeky Jizery, která v půli této hory pramení, dostalo celé pohoří svůj název. Pro “Jizerky“, jak jím říkáme, je typickým znakem krásná příroda, čistý vzduch, rašeliniště, ale také náhorní plošiny. V zimě, jsou celé hory protkány lyžařskými tratěmi a v létě cyklostezkami, kterými můžeme projíždět dle svého výběru mezi osadami, horskými chatami a přírodními raritami. Otevřené planiny a přírodní úkazy jsou právě to, co dělá z Jizerek neopakovatelný kout naší krásné země.

Pro lyžařské kurzy i cyklo kurzy jsou Jizerské hory nejvhodnější

V létě nabízí Jizerské hory stovky kilometrů cyklostezek všech možných úrovní. Výhodou je, že pokud se nachází již v horní partii Jizerek, nemusíte překonávat velká převýšení a bát se silničního provozu, to je hlavně dobré právě pro děti. V zimě jsou tu k dispozici desítky kilometrů běžeckých tratí pro klasické lyžování i více než 20 km sjezdovek. Samozřejmostí je v létě cyklobus a v zimě skibus. Z těchto důvodů, je tato oblast školami, školičkami a mateřinkami nejoblíbenější a hojně navštěvovaná. Jizerské hory ale nejsou jen lyžařské výcviky a cyklo výlety. Pokud se rozhodnete vyrazit na toulky pěkně po staru a po své ose, poznáte zde dosud nepoznané, objevíte malebná zákoutí lesů a zříceniny hradů, kouzlo čarovných rozhledů, důstojnost památných staveb či příběhy slavných osobností. Zajímavých a poutavých míst je tu opravdu mnoho. On totiž každý, kdo se chtěl násilně zmocnit Evropy, musel nejdříve získat její srdce a do toho vede nejkratší cesta právě skrze Jizerské hory. Velmi oblíbeným cílem turistů jsou rozhledny v okolí, kterých je v Jizerkách opravdu mnoho.

TIP: Vytiskněte si náš seznam věcí, které si mají děti vzít na lyžařský kurz ZDE.

Vyberte si levné ubytování pro školy a školky v Jizerkách i s programem

S tipy na výlety a jejich realizací, Vám rádi pomůžeme. Stačí se jen podívat do sekce Jizerské hory, zvolit si středisko, které je Vašemu srdci nejbližší a zbytek rádi zařídíme za Vás. Nejoblíbenější jsou destinace v Albrechticích v Jizerských horách, Bedřichově či Smržovce. Všechny ubytovací zařízení nabízejí výborné zázemí pro děti.

Další lokality v naší nabídce ubytování pro školy a školky si můžete prohlédnout v sekci seznam ubytování.

Více tipů a zajímavostí o CHKO Jizerské hory naleznete na internetových stránkách, doporučujeme tipy na naučné stezky.

 

Sledujte nás na
Facebooku