?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Školy v přírodě Šumava a Lipno

ŠKOLY V PŘÍRODĚ Šumava a Lipno  

Chráněná krajinná oblast Šumava a jihočeské moře, jak Lipnu místní lidé s oblibou říkají, patří k jednomu z mnoha nej, které s námi můžete poznat. Málokdo tuší, že Šumava je jedno z vůbec nejstarších pohoří v Evropě a se svým nejvyšším bodem 1 378 m.n.m (Plechý) patří k našim opravdovým horám.  Rozmanitost a bohatství šumavské přírody je dáno nejen historií geologie a geologickými pochody, které po staletí formovaly výškovou členitost, ale také podnebními a půdními podmínkami krajiny. Šumava Byla odnepaměti divokým a bujným pohořím, do kterého lidé zasahovali jen částečně. Oproti němu Lipno (729 m n. m), je ryze lidským výtvorem. Jedná se o uměle vybudovanou vodní hráz na řece Vltavě, v letech 1952 – 1959. Se svou rozlohou takřka 49 km2 je vůbec největší vodní plochou na území České republiky. Byla a je nejen důležitou zásobárnou vody a zdrojem elektrické energie, ale stejně jako celá Šumava, patří mezi vyhledávané rekreační oblastí.

Školní lyžařský výcvik, cyklistický i turistický kurz na Šumavě a Lipně.  

Šumava, místo, kde naleznete vše, po čem toužíte. V létě vás uchvátí kilometry pěších, turistických tras i cyklostezek. V zimě se mnoho z nich mění v běžkařské tratě a pro více i méně zkušené lyžaře, se nabízí hned několik lyžařských center. K těm nejznámějším patří Sport areál Špičák nebo Lyžařský areál Zadov. Stejně tak si můžete zalyžovat i v okolí Lipna, které je ale díky nižší nadmořské výšce vyhledávanější spíše pro jarní radovánky. Lipenská přehrada je nejlepší varianta pro školu v přírodě na jihu Čech. Svým okolím, vybaveností a rozlohou uspokojí i ty nejnáročnější turisty.

Ubytování pro školy a školky v přírodě na Šumavě a Lipně.  

Ten nejlepší pobyt na Lipně zažijete v Lesním penzionu, který leží necelý kilometr od Lipenské přehrady. Jarní školu v přírodě nebo zimní lyžařský kurz můžete poté prožít například v šumavském Penzionu u Zpěváků, který je vzdálen pouhých 200 m od lyžařského vleku nebo na Dobré Chatě. Ta je pro změnu přímo na sjezdové trati v Zadově. Naší kompletní nabídku naleznete v seznamu ubytování.

Neváhejte už ani chvilku, a rezervujte si svůj pobyt na Šumavě nebo Lipně.

Sledujte nás na
Facebooku