Mýdlárna Rubens – voňavý dům plný úsměvů

Na kraji vesničky Růžová v Českém Švýcarsku stojí voňavý dům. Na dveřích nápis, pod ním zvonek. Stačí ho zmáčknout a začnou se dít divy. Ať přijedete kdykoliv a v kolika lidech chcete, otevírají tu "za světla", budete vlídně a s úsměvem přivítáni. Paní Hrachovcová nebo její maminka, neboť je to rodinný podnik, vás uvedou do světa podomácku vyráběného mýdla.

Ukážou vám, jak se dá mýdlo uvařit v obyčejném hrnci, nechají vás očichat a osahat, co vás napadne, budou vám vyprávět o tom, jak kdysi našly na půdě sešitek s prastarým návodem na výrobu mýdla, a možná se s vámi podělí o "růžový zázrak", tedy vlastní cestu od prvního hrnce mýdla k prosperující firmě, která má své předváděcí centrum, prodejnu i skvěle zavedený e-shop. Provedou vás po zahradě a nechají hádat jména bylin, vaše děti zaměstnají rytím značek do mýdla a pak vás zavedou mezi své výrobky a budou vám o nich kouzelně vyprávět. Ocitnete se ve světě produktů, z nichž většina je zcela původních, už od samého nápadu, který někde vznikne i náhodou anebo ho přinesou návštěvníci odněkud ze světa nebo pochází z babiččina deníčku.

 Kromě mýdel tu najdete také tuhé šampóny anebo olejíčky na mazání. O sortiment tu ale vlastně nejde. Jde o ten zážitek zdejších bylinkových víl, které mají doopravdy největší radost z toho, když se tu někomu líbí, přestane spěchat, dá se s nimi do řeči, odpočine si a především odejde s úsměvem a bude mít chuť se zase někdy vrátit. 

Mýdlárna Rubens