Ulehčete dětem čekání na Ježíška

Chcete zabavit své děti během čekání na Ježíška? Nebo chcete, aby věřily, že fakt existuje? Pak se s dětmi vydejte na malý výlet za Ježíškem. Radost v dětských očích Vám bude velkou odměnou. A pokud Vám čas výlet nedovolí, pošlete Ježíškovi alespoň dopis.

Ježíšek sídlí ve své poštovně v obci Boží Dar. To, že právě tady Ježíšek bydlí a že tu vyřizuje svou poštu, možná mnoho pedagogů, dětí, ani jejich rodičů neví. Děti nemusí čekat až na Vánoce a mohou se „setkat“ s Ježíškem hned na několika místech po celý rok. Mohou se vydat po stopách Ježíška. Po absolvování Ježíškovy cesty získají malé dárky.

Ježíškova cesta

Ježíškova cesta má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.

Na cestu vyrazí děti se svým doprovodem od Infocentra na radnici v městečku Boží Dar. Cesta má 13 zastávek, ke kterým dojdete po značených cestách a poznáte je podle pěkných domečků. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol. Někde budou poznávat stopy zvěře, jinde stromy podle listů nebo plodů, v dalších zastávkách zase budou muset uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Na všech zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa.

Ježíškova pošta

 Od roku 1994 tady funguje Ježíškova pošta. Stačí poslat vánoční přání, opatřit je známkou a zpáteční adresou a odeslat na speciální adresu. A Ježíšek už zařídí zbytek. Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý dětský i dospělý návštěvník během celého roku vkládat svá přání. V prosinci pak přání rozešle Ježíšek adresátům. Ti, kteří se na Boží Dar nedostanou osobně, mohou svá přáníčka zaslat na poštu Boží Dar. Dopis odejde s příležitostným poštovním razítkem, s textem "Boží Dar" a s vyobrazeným Ježíškem.

Adresa Ježíškovy pošty:

Vánoční Pošta

Boží Dar 1

362 62 Boží Dar

 

A nám už nezbývá nic jiného, než Vám popřát hezký výlet, krásný adventní čas a veselé Vánoce. J