Areál Bedřichovka Škola v přírodě - Orlické hory

V samém srdci krás Orlických hor a v přírodní rezervaci Bedřichovka naleznete stejnojmenný rekreační areál. Kromě krásné přírody vám budou k dispozici dvě jednoduše zařízené budovy a to Bedřichovka a Perla (400 metrů od sebe). Obě vám kromě skvělé domácí kuchyně nabídnou i velmi slušné zázemí pro děti a to jak venkovní, tak vnitřní. Využít můžete dostatek společenských prostor, dětské hřiště, minigolf, ping pong, hřiště na malou kopanou a jiné. V zimním období vás jistě potěší vlastní sjezdovka o délce 500 metrů. Po celý pobyt se o vás budou starat majitelé, kterým toto místo přirostlo k srdci již před více než 25 lety a věřte, že vše dělají s láskou... 

Lůžková kapacita: 

Bedřichovka = 48 standardních lůžek (z toho 2 horní lůžka). Možno přidat 3 přistýlky.

Perla = 47 standardních lůžek (z toho 7 horních lůžek). Bez možnosti přistýlky.

Sociální zázemí: společné. Bedřichovka 1x pedagogický pokoj (3-4 osoby) se sprchovým koutem, WC a ledničkou.

Vybavení pokojů / objektu: 

Bedřichovka – jídelna, společenská místnost/klubovna, bar/bufet pro děti (prodej sladkostí), stolní fotbálek, ping pong, kryté ohniště pro cca 50 osob, dětský koutek (prolézačky, trampolína, houpačky, pískoviště), hřiště na malou kopanou, antukové hřiště, minigolf, WiFi.

Perla – společenská místnost, stolní fotbálek, tělocvična (velký sál s kapacitou až 100 osob na přednášku či 50 osob při aktivní sportovní činnosti), hřiště na mini kopanou, ohniště, dětské hřiště.

Vlastní lyžařský vlek – sjezdovka v délce 500m s Tatrapomou dosahující modrého stupně. Baby vlek – tažné lano pro začátečníky, technické zasněžování. Vzdálený cca 100m od Bedřichovky.

Stravování: probíhá v hlvaním objektu Bedřichovka.

Zajímavosti a aktivity v blízkém okolí: areál je součástí přírodní rezervace Bedřichovka. Celá oblast se nachází v CHKO Orlické hory a ptačí oblasti Natura 2000. V blízkém okolí je možné mimo jiné navštívit naučnou stezku Trčkov nebo rybníky v Orlickém Záhoří. Pro celodenní výlet doporučujeme nově vybudovanou rozhlednu na Velké Deštné (nejvyšší bod Orlických hor). Dále Masarykovu chatu na Šerlichu či Šerlišského mlýn.

Množství zajímavých sportovních aktivit se nachází také v Deštném v Orlických horách – adventure golf, lanový park, čtyřkolky a jiné. Do Deštného je možné dojet linkovým autobusem (cyklobusem, skibusem), který staví přímo u Bedřichovky a jezdí tam i zpět 2x denně.

Společenská zařízení v blízkosti:

  • konzum – smíšené zboží = Orlické Záhoří 4 km, market Coop = Deštné v Orl. Horách 10 km
  • doktor/pediatr = Deštné v Orl. Horách 10 km
  • pošta = Orlické Záhoří 4 km

Autobusová nebo vlaková zastávka: 

  • Zastávka linkového autobusu (i cyklobus a skibus) přímo před budovou Bedřichovka (Deštné v Orl. horách – Rokytnice v Orl. horách).

Cena za osobu / 1 noc s plnou penzí: (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + pitný režim)

  *Letní období ** Zimní období
450 - 550 Kč 580 - 615 Kč
1.stupeň 455 - 555 Kč 585 - 685 Kč
2.stupeň 480 - 580 Kč 595 - 695 Kč

Zvýhodnění: na 15 dětí 1x pedagogický dohled zdarma! Při lyžařském výcviku všichni instruktoři jízdné ve Ski Bedřichovka zdarma.

* letní období = přesná cena se odvíjí od délky pobytu a počtu účastníků.

** zimní ceník platí v období od 2.1. do 15.3..