Hotel, farma U Mauritzů Škola v přírodě - Lipno a Šumava

Rodinný hotel U Mauritzů se nachází uprostřed Šumavských lesů, v klidné části obce Stožec. Nabízí komfortní ubytování a chutnou domácí stravu. Součástí areálu je venkovní zastřešená terasa a ranč, kde mohou děti shlédnout práci se zvířaty. V blízkém okolí naleznete velké množství turistických tras a výletních cílů.

Lůžková kapacita: 74 lůžek, z toho 55 pevných v základním uspořádání a 19 přistýlek. + možnost pronájmu tábora se stany a podestou. Více informací na vyžádání.

Sociální zázemí: každý pokoj vlastní.

Vybavení pokojů / objektu: v objektu zdarma wifi, možnost každodenního grilování na terasách (v klimaticky příznivých podmínkách), možnost zapůjčení společenských her, úschovna kol a lyží. Možnost při hezkém počasí vyučovat na terasách, které jsou využívány celoročně, protože mají posuvné zasklení a jsou zastřešené (celkem 78 míst). V každém pokoji je TV, v bytech lednice a vybavené kuchyňky. V objektu jsou tři místnosti na vyučování / stravování (v každé 30 míst). V přízemí aljašský bar pro dospělé. Dále herna, venkovní hřiště, velké pískoviště.

Stravování: probíhá v hotelu.

Zajímavosti a aktivity v blízkém okolí:  v blízkém okolí krásné louky, vlastní ohniště i les. Naučná Soví stezka, Kamenná stezka, Rašeliništní stezka, možnost výletů místním vláčkem do 1. zóny Národního parku. Celodenní výlet na Boubín a mnoho dalšího... Objekt se nachází na polosamotě, tedy velký klid. 

Společenská zařízení v blízkosti:

  • veškerá sociální vybavenost v obci.
  • lékař v městě Volary cca 15 km

Autobusová nebo vlaková zastávka

  • vlaková zastávka 600 m
  • autobusová zastávka 500 m

Cena za osobu / 1 noc s plnou penzí: (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + pitný režim)

  Letní období Zimní období
520 až 580 Kč Na vyžádání
1. stupeň ZŠ 520 až 580 Kč Na vyžádání
2. stupeň ZŠ 580 až 620 Kč Na vyžádání

Zvýhodnění:  

  • na 10 dětí 1x pedagogický dohled ubytování zdarma, doplácí pouze stravu 350,-Kč/osoba/noc.