Penzion Vysočina Škola v přírodě - Vysočina a střední Čechy

Uprostřed České republiky, v překrásné přírodě Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, v klidné a malebné vesničce Škrdlovice, se nachází penzion Vysočina. Je velmi vhodný pro pobyty školiček a škol v přírodě, neboť právě tady se naskýtá spousta krásných výletů v oblasti Vysočiny. 

Lůžková kapacita: 58 lůžek včetně přistýlek. Některá lůžka na palandách.

Sociální zázemí: na každém pokoji.

Vybavení pokojů / objektu: televize, dětský koutek, dětské jídelní židličky,dětské hřiště, ohniště, místnost pro výuku,  salonek, velká zahrada, houpačky,  pískoviště, cca 300 m velké fotbalové hřiště na míčové hry, sušárna, lyžárna.

Stravování: probíhá v jídelně v penzionu Vysočina. 

Zajímavosti a aktivity v blízkém okolí: rekreační oblast Velké Dářko-Škrdlovice se nachází v jednom z nejkrásnějších míst naší vlasti u rybníka Velké Dářko. Oblast je významným centrem cestovního ruchu a turistiky s řadou přírodních krás. Je vzdálena 11 km od města Žďár nad Sázavou. Nádherné západy slunce, písečné a travnaté pláže, křišťálově čistá voda ke koupání, vodní sporty, půjčovna lodiček v areálu Jachting Clubu ŽĎAS.

Značené turistické cesty, naučná stezka 10 km kolem rybníka Velké Dářko. Kraj vhodný pro cykloturistiku. V zimním období mnoho kilometrů běžeckých tratí a lyžařské vleky Ski areál Svratka a sjezdovka na Harusově kopci u Nového Města na Moravě. Možnost výletů do turistických středisek na Vysočině jako jsou Svratka, Křížánky, Milovy, Sykovec, Sněžné, Tři Studně, Maršovská Rychta, Nové Město na Moravě, Polička, Hlinsko, Přibyslav, Vírská přehrada, hrad Pernštejn, Peperek, Babylon, Račín, skanzen Vysočina, romantická a divoká rokle Dubravky, Štíří důl a rybník Řeka.

Společenská zařízení v blízkosti: 

  • obchod, doktor, pošta,obecní úřad

Autobusová nebo vlaková zastávka: 

  • 150m MHD - Autobus 

Cena za osobu / 1 noc s plnou penzí (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a pitný režim)

  Letní období Zimní období
350 Kč 350 Kč
1.stupeň 390 Kč 390 Kč
2.stupeň 440 Kč 440 Kč

Zvýhodnění: na každých 10 platících dětí 1 pedagogický doprovod zdarma.

* CENY ČERVENEC-SRPEN : 220 Kč/UBYTOVÁNÍ /dítě do 12-ti let/ + 190 Kč/noc plná penze.