Rekreační středisko Pařez Škola v přírodě - Český ráj

Rádi byste na školu v přírodě co nejblíže k Prachovským skalám a je vás hodně? Pak je správnou volnou rekreační středisko Pařez. Nachází se přímo v centru Českého ráje pouhý 1 km od populárních Prachovských skal u rybníka zvaného Pařez. V areálu budete mít spoustu možností pro sport i odpočinek. K dispozici vám bude venkovní bazén s brouzdalištěm, víceúčelové hřiště, travnaté fotbalové hřiště, volejbalové hřiště, ohniště s grilem a mnoho dalšího. 

Lůžková kapacita: 250 lůžek + možnost stanování

Sociální zázemí:

Hlavní budova (pouze na 3 pokojích – bývají k dispozici učitelům), ostatní sociální zářízení v hale hlavní budovy, společné s chatkami.

Malá budova – na každém patře pro 5 pokojů. 

Chatky – společné na hlavní budově s výjimkou chatky DELUXE (pro učitele – má vlastní sociální zázemí a kuchyňku, 2 pokoje a zasklenou verandu)

Vybavení pokojů /objektu: televize, dětský koutek, dětské hřiště, ohniště, místnost pro výuku, Wifi, stolní tenis, squash, trenažer rallye, dětské brouzdaliště, bazén, fotbalové a volejbalové hřiště, jídelna pro děti má vlastní vchod (nechodí přes restauraci pro veřejnost), rozlehlý areál s možností pořádat venkovní akce. 

Stravování: probíhá v jídelně v areálu. Zdejší kuchaři jsou schopni vařit i pro diabetiky, bezlepkové diety, vegetariány apod., při celodenním výletu dávají balíček na cestu (např,: ovoce, řízek s chlebem, šáteček), snídaně probíhá formou švédských stolů (chleba, rohlíky, máslo, sýr, marmelády, med, šunka, sýr, zelenina, vejce na tvrdo, čaj, káva, šťáva, mléko, müsli, lze po domluvě i párky).

Zajímavosti a aktivity v blízkém okolí: Hrad Pařez 100 m, Prachovské skály, hrad Bouzov, lovecký zámeček Humprecht, hrad Kost, město Jičín (Jičínská věž, Rumcajsova ševcovna), evropsky uznávaná sbírka leknínů v Pařezské Lhotě 1 km aj. 

Společenská zařízení v blízkosti:  obchod, doktor, pošta, atd. - vše v Jičíně – 10 km, není problém cokoliv zajistit, odvézt v případě potřeby k lékaři, zajistit dopravu batohů na zastávku bus, vlak atd. 

Autobusová nebo vlaková zastávka:

  • autobus – Zámostí-Blata 15 min. pěšky, Pařezská Lhota 15 min. pěšky 
  • vlak Hrdoňovice 45 min. pěšky

Cena za osobu/ 1 den s plnou penzí: (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + pitný režim).

 Letní období
1.stupeň450 Kč
2.stupeň450 Kč

Zvýhodnění:  na 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma!