Indiánská vesnička – program ve školách a školkách Školní výlet

Zaujal vás výlet do indiánské vesničky Rosehill, ale byli byste radši, aby indiáni přijeli přímo za Vámi? I takové přání Vám rádi splníme. S naučným programem Indiánskou stezkou přijedou do vaší školky, školy, družiny nebo školy v přírodě Rosehillští indiáni a představí dětem, jak v dřívějších dobách žili původní obyvatelé Severní Ameriky.

Program trvá 1,5 - 2 hodiny:

  • povídání o indiánech – indiáni dětem ukážou repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů a věcí denní potřeby a vysvětlí, jak indiáni tyto věci vyráběli a k čemu sloužily (výklad bude přizpůsoben věku dětí).
  • indiánská hudba, děti se naučí indiánskou píseň
  • indiánské tance, děti se zapojí a zatančí si tzv. Hadí a Vraní tanec
  • postavíme malé týpí na hraní
  • ukážeme, jak se ve starých dobách rozdělával oheň
  • indiánské hry a soutěže o ceny, válečné malování na obličej
  • děti si mohou zabubnovat na buben, zastřílet si z luku

Navíc můžeme po dohodě nabídnout i workshop - děti si vyrobí jednoduchý indiánský výrobek, např. kožený malovaný náramek nebo  lapač snů.

Program je koncipován tak, že lze celý uskutečnit uvnitř školky nebo školy (např. v tělocvičně), v případě hezkého počasí se celý program nebo jen lukostřelba, soutěže či stavba dětského týpí mohou odehrát na zahradě.

Cena programu

Cena závisí na počtu dětí, vzdálenosti a dohodnutých aktivitách. Vše se odvíjí od Vaší poptávky.  Pošlete nám poptávku (info@skolkyvprirode.cz)  a my vám rádi zašleme cenovou kalkulaci.

Program do škol a školek je možné objednat od září do června.

Programy se realizují především v Ústeckém, Plzeňském, Středočeském, Karlovarském, Libereckém kraji a Praze, ale po dohodě můžou indiáni za Vámi přijet kamkoliv v ČR.