Mýdlárna Rubens – voňavý dům plný úsměvů Školní výlet

V Českém Švýcarsku na kraji vesničky Růžová stojí voňavý dům, ve kterém budete vždy s úsměvem přivítáni. Nad dveřmi je nápis mýdlárna Rubens a vyrábějí se tu mýdla vlastní rodinnou originální recepturou starou více jak sto let.  Naplánujte si s dětmi voňavý školní výlet.  Poslechněte si báječné povídání o výrobě mýdel a dalších produktů a projevte svou kreativitu a nápady při zdobení mýdel jako dárečku, který si budete moci odvézt domů na památku pro maminku či babičku.

Exkurze v mýdlárně Rubens

Ukážou Vám, jak se dá mýdlo uvařit v obyčejném hrnci, nechají Vás očichat a osahat, co Vás napadne, budou Vám vyprávět o tom, jak kdysi našly na půdě sešitek s prastarým návodem na výrobu mýdla, a možná se s Vámi podělí o "růžový zázrak". Tedy vlastní cestu od prvního hrnce mýdla k prosperující mýdlárně. Zavedou Vás mezi své výrobky a budou Vám o nich kouzelně vyprávět. 

Na zahradě se můžete projít mezi nekonečnou vůní voňavých bylinek a děti budou jistě nadšené i z toho, že si mohou vyzkoušet běhání po chodníku naboso nebo se pokochat pohledem na hmyzí hotel.

Až tohle všechno zažijete, čeká Vás ještě jedno velké dobrodružství. Každé dítko se naučí ozdobit si své mýdlo, které si pak v dárkové krabičce odveze domů. Nápadům se meze nekladou, do mýdel budete moci vyrýt i různé ornamenty, značky atd. Starší děti (II. stupeň ZŠ) si mohou vyzkoušet výrobu vlastní kolekce mýdel.

Exkurze i zdobení mýdel budou přizpůsobeny věku dětí. Výlet je vhodný i pro mateřské školky. 

Cena za žáka/ výlet

Cena za žáka  
Exkurze + zdobení mýdla a krabičky115 Kč
Exkurze + plstěné mýdlo135 Kč
Exkurze + výroba kolekce se třemi mýdly a plstěnou kuličkou175 Kč

Zvýhodnění pro kantory: Pedagogický doprovod zdarma (bez výroby mýdel)! V případě výroby mýdel je cena pro pedagogický doprovod stejná jako u dětí. 

* Cena se odvíjí od velikosti skupiny a termínu.

* V mýdlárně Rubens strávíte cca 2 - 3 hodiny času.

* Výlet do mýdlárny lze uskutečnit, pokud Vás bude 10 a více....