Výlet do pohádky na Staré Hrady Školní výlet

Hrad a zámek Staré Hrady patří mezi nejlepší a nejkrásnější místa pro školní výlety. Tento hrad a zámek u Jičína můžete navštívit během celého školního roku a vybrat si ze tří prohlídkových okruhů, které jsou vhodné pro děti ze ZŠ a MŠ. Přemýšlíte-li, KAM NA ŠKOLNÍ VÝLET nebo na PROHLÍDKU HRADU A ZÁMKU, využijte naši zvýhodněnou nabídku, připravenou pro školní a předškolní děti. Pro školní výlety je tu otevřeno 365 dní v roce!

Přijeďte s dětmi na školní výlet a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte 400! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

 

Prohlídkové okruhy do pohádek Čaroděje Archibalda I.

Zámecké pohádkové sklepení - POHÁDKA I.

Prohlídkový okruh „POHÁDKA I.“ - vás zavede do POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I. v tajemném zámeckém sklepení. Zde našli svůj domov umounění dobráčtí čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Uvidíte tu lesní a ledové království, čertovskou a vodnickou domácnost, pohádkovou hladomornu, rodinku starohradského obra, velkého ochočeného draka z lesního království, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení. NOVINKA – Vodovodní draci Potrubáci a dráčci Recykláčci.

 

Hradní pohádková půda - POHÁDKA II.

V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA II.“ - navštívíte POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. na prostorné hradní půdě, plné krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Uvidíte časostroj, který vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu a mocné čarodraky Mocjeďáky. Na hradním nádvoří také projdete kurzem letu na koštěti. NOVINKA - Obří rubínoví draci.

 

Zdravosvět s dračí královskou komnatou - POHÁDKA III. - NOVINKA

V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA III.“na zámku navštívíte zábavně naučnou cestu do světa zdraví. Čekají Vás skřítkové ovocňáci a saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna, víla Vitamína a skřítkové baciláci, zdravoškola a mnoho dalšího. Vládce Zdravosvěta, dračí princ Zdrávokaz, se už na vás těší. Nakonec Vás v Dračí královské komnatě přijme na osobní audienci samo Jeho Veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI.se svojí královskou rodinou.

 

BONUS PRO KAŽDÝ ŠKOLNÍ VÝLET - CESTA ZA DRAČÍM POKLADEM

Zábava a překvapení pro malé i větší děti. Každý člobrdík si odnese kousek dračího pokladu. Přijďte se o tom sami přesvědčit.

Čarodějná bestyjola - zvířátka, havěť a potvůrky našich čarodějnic

V Čarodějné Bestyjole s láskou pečují starohradské čarodějnice různých kategoríí a kouzlobabky o své živé miláčky. Pilně se tu starají o černé kozy a ovečky, bažanty, hrdličky, ale také o krysáky a myšáky, šváby, štěnice a o další zvířátka, havěť a potvůrky. Pravidelně je krmí těmi nejlepšími dobrotami ze strašidlácké kuchyně. Čekají vás dědek Hnojbabák, čarodějnice Kolohnáta, pavouk Kaditlačka a spousta skřítků. Uvidíte tu čarodějné almary, kamna, kde si čarodějnice připravují dobrůtky, lektvary a utrejchy, cestovní kočár a další důležité čarodějné potřebnosti. Jestli chcete vědět, proč je cestovní kočár rozpůlený, přijďte si poslechnout pohádkový příběh. 

VSTUPNÉ: aktuální ceník na vyžádání, dle počtu dětí, věku a termínu výletu.

ZVÝHODNĚNÉ VSTUPNÉ: Při výběru dvou prohlídkových okruhů Čarodějná bestyjola ZDARMA pro všechny.

  • Hrad a zámek Staré Hrady je ideálním místem, kam s dětmi vyrazit na výlet, a to za každého počasí. 
  • Možnost oběda a speciálního dětského menu nabízí Starohradská krčma.

 

Pojeďte na Staré Hrady a získejte:

  • Využijte akce pro MŠ a ZŠ na tento rok. Každá škola nebo školka, která letos hrad a zámek navštíví, dostane ke vstupnému dárek - Obří omalovánky + pohádkové karty ZDARMA. Každé dítko rovněž dostane pohádkový dáreček a každá paní učitelka kouzelného skřítka LÁSKULÍNA.