?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Školy v přírodě České Švýcarsko

Školy a školky v přírodě České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko se rozprostírá na severu České republiky, v Ústeckém kraji a přiléhá ke státní hranici, kde na něj navazuje Národní park Saské Švýcarsko. Byl založen 1. ledna 2000. Celý národní park se vyznačuje hustou lesní vegetací, která pokrývá 97% území s nádhernými, unikátními pískovcovými útvary. Kolébkou i osudem tohoto kraje je spojení kamene a vody. Ve vodách křídového moře se zde před desítkami milionů let pískovce zrodily a byla to opět voda, která se zasloužila o dnešní členitou podobu. Voda, za pomoci slunce, větru a mrazu krajinu i nadále přetváří a kousek po kousku z ní uhlodává, až ji jednou zcela pohltí. Ale toho se zatím nemusíme bát, potrvá totiž několik tisíc generací, než se tak stane.

České Švýcarsko je rájem výletů

Vyjeďte s námi do této pohádkově kouzelné přírody v Českém Švýcarsku již dnes. Nenechte si ujít osmý div světa Pravčickou bránu, která je největší pískovcovou skalní bránou v Evropě, ani prohlídku skalních měst, úchvatných vyhlídek a soutěsky řeky Kamenice. Pojďte s námi třeba na formanskou výpravu, Úzkými schody, krajem loupežníků nebo pohádkovou cestou údolím strašidel, k Dolskému mlýnu. Třeba právě zde, potkáte nějakou pohádkovou bytost. Dolský mlýn je totiž oblíbeným místem filmařů a natáčela se zde třeba pohádka Peklo s princeznou.

Hledáte komfortní a levné ubytování pro školy a školky v Českém Švýcarsku? Žádný problém

Máme pro Vás hned několik vhodných tipů na ubytování pro školy a školky v Českém Švýcarsku, které jsme vybírali s velkou pečlivostí, a děti se tu nudit rozhodně nebudou. Najdete zde různá sportoviště, dětská hřiště a večer si můžete zpříjemnit písničkami u táboráku. Některá střediska nabízejí také možnost jízdy na koních nebo využití venkovního bazénu. Stačí si jen správně vybrat. Pokud se nechcete zatěžovat přípravami, zkuste naší službu škola v přírodě na klíč.

Další lokality v naší nabídce ubytování pro školy a školky si můžete prohlédnout v sekci seznam ubytování.

Zážitkové programy pro mateřské i základní školy v České Švýcarsku

Využít můžete i zajímavé zážitkové balíčky určené speciálně pro mateřské školky nebo pro školy základní. Programy plně odpovídají vzdělávacím plánům mateřských i základních škol, stačí si jen vybrat. Pro mateřské školy jsou vytvořeny hry, kdy děti rozvíjejí řečové a jazykové schopnosti, trénují paměť, udržení pozornosti, sledují přírodní rozmanitosti a jevy. Pro žáky základních škol je vytvořen zážitkový program, kdy děti putují dle hracího plánu pro nejzajímavějších místech Českého Švýcarska a poznávají přírodu, archeologii, významné osobnosti a samotnou turistiku.

Více tipů a zajímavostí o národním parku naleznete na internetových stránkách Správy NP České Švýcarsko - http://www.npcs.cz/

 

Sledujte nás na
Facebooku