Školy a školky v přírodě - České Švýcarsko

Tento menší národní park na severu Čech v sobě skrývá unikátní pískovcové útvary a snad nekonečno možností pro výlety a exkurze. Co se týče výuky, není lepší místo na učení o horninách a nerostech či síle vody a větru. Více o Českém Švýcarsku.

Penzion Pod Kaštany

Penziony / České Švýcarsko

Počet lůžek: 35

Na jednom z nejkrásnějších míst v České republice, v malebném údolí Českého Švýcarska a obce Srbská Kamenice, se nachází penzion Pod Kaštany, který Vám poskytne velmi kvalitní zázemí pro všechny školy a školky v přírodě. Najdete tu naučné stezky, krásnou přírodu a výlety můžete podniknout na poutavě zajímavá turistická místa (Pravčická brána, soutěsky v Hřensku, pohádkový Dolský mlýn aj.). 

Penzion U Lesa

Penziony / České Švýcarsko

Počet lůžek: 69 (3 budovy, 27, 20 a 22 lůžek)

V malé vesnici nedaleko Děčínského Sněžníku, naleznete rodinný penzion U Lesa. Jedná se o více než výstižný názec, protože les, příroda a čerstvý vzduch jsou přesně to, co vás zde čeká. Celá oblast je protkána cyklistickými i turistickými stezkami, které jsou v zimním období rájem pro běžkaře. Ubytování probíhá v pokojích, které v nedávné době prošli rekonstrukcí. U objektu vám bude k dispozici zázemí pro děti a veký, rovinatý pozemek. Pokud tedy chcete prožít svou školu v přírodě u Děčína, v krásné přírodě, jste tu správně. 

Penzion Kamzík

Penziony / České Švýcarsko

Počet lůžek: 90

Penzion Kamzík najdete na úpatí hory Studenec (736 m. n. m.) v obci Studený. Okolí penzionu tvoří nádherná, klidná a romantická příroda. Nezapomenutelné jsou pískovcové skály, soutěsky, vodopády a další  údolí Českosaského Švýcarska. V obci Studený se vám do cesty připlete i několik starodávných roubených chaloupek. Penzion Kamzík uvítá všechny, kdo do zdejší krajiny zavítají na školu v přírodě, školní výlet, ozdravný pobyt či lyžařský kurz. 

Pension Vyhlídka

Rekreační areály / České Švýcarsko

Počet lůžek: 113 (více možností ubytování)

Pension Vyhlídka se nachází v nádherné chráněné rekreační oblasti Českého Švýcarska v oblasti Staré Olešky, která je přirozeným startem pro cyklistické i pěší túry. Je situován přímo za Olešským jezerem, které nabízí možnost koupání. Pension je zaměřen převážně na dětskou rekreaci a školní pobyty nebo pobyty škol v přírodě jsou tu velmi vítány. 

Rekreační středisko Sempra

Rekreační areály / České Švýcarsko

Počet lůžek: 59 (více možností ubytování)

Rekreační středisko Sempra v Nových Křečanech se specializuje především na ubytování škol v přírodě a ostatních dětských kolektivů. Díky hřišti a vynikajícímu terénu si tu na své přijdou i dětské týmy, vyrážející na sportovní soustředění. K dispozici vám tu bude bazén, hřiště, ohniště, pískoviště, stolní tenis, ale i množství travnatých ploch. A k tomu všemu můžete navíc prozkoumávat přírodní krásy a terén národního parku České Švýcarsko. Co víc si jen přát…

Chata Spojařka

Chaty / České Švýcarsko

Počet lůžek: 48

Projděte společně se svými dětmi krásy “osmého divu“ světa Pravčické brány či soutěsky nedalekého Hřenska. Ubytujeme Vás ve velmi příjemném penzionku na okraji česko saského Švýcarska, v oblasti Šluknovského výběžku.

https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/krkonose/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/jizerske-hory/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/luzicke-hory/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/cesky-raj/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/ceske-svycarsko/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/machuv-raj-a-kokorinsko/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/vysocina-a-stredni-cechy/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/krusne-hory-a-lazne-zc/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/lipno-a-sumava/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/jeseniky/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/beskydy-a-morava/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/orlicke-hory/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/jizni-cechy-a-ceska-kanada/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/cesky-les/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/chorvatsko-a-italie/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/ceske-svycarsko/penziony/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/ceske-svycarsko/rekreacni-arealy/ https://www.skolkyvprirode.cz/skoly-v-prirode/f/ceske-svycarsko/chaty/