?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Ubytování pro školy v přírodě Český ráj

Školy a školky v přírodě v Českém ráji

Český ráj - už jen toto slovní spojení navozuje pocit klidu, harmonie a sounáležitosti s přírodou. Najdete ho zhruba 50 km severně od Prahy na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. V tomto romantickém kraji ležícím na středním toku Jizery, se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami - hrady, zámky a lidovou architekturou. Že jste zde ještě nebyli? Pojďte, my vám ho ukážeme.

Proč na školu v přírodě do Českého ráje? 

Protože byl jako první prohlášen chráněnou krajinou oblastí již v roce 1955. A to nejen díky své mimořádně členité krajině s charakteristickými skalními městy, ale také kvůli svým hlubokým lesům, vodním tokům a rybníkům, které jsou velmi důležité pro ekosystém. V této krásné krajině můžete naplánovat své výlety na zámky a hrady, jako jsou např. Trosky, Sychrov, Humprecht, Hrubá Skála, Valdštejn, či Staré Hrady u Libáně. Oblíbeným cílem školních výletů je také Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova či přírodní areál Šťastná země v Radvánovicích u Turnova, kde pro školy zajišťují specializované programy.

Český ráj je jako stvořený pro turistické a cyklistické kurzy

Celý region je vhodný jak pro pěší výlety, tak i pro cykloturistiku, případně si zde můžete pro školní kolektivy objednat sportovní aktivity, jako je například rafting na řece Jizeře, horolezecké kurzy či outdoor expedice. K dispozici jsou v Českém ráji stovky kilometrů cyklostezek a značených stezek pro pěší. Výhodou je, že většina z nich vede přírodou nebo klidnými částmi spíš v rovinatém terénu, kde nejezdí mnoho aut, tedy ideální pro děti.

Škola v přírodě na klíč - levné ubytování pro školy a školky v Českém ráji

Prohlédněte si naší kompletní nabídku ubytování v Českém ráji a vyberte si to pravé místo pro Vaší školu nebo školičku. Láká Vás škola v přírodě v Českém ráji, ale nechcete se zatěžovat vyřizováním nebo na to nemáte čas? Nechte to jednoduše na nás a využijte naší službu školy v přírodě na klíč.

Další lokality v naší nabídce ubytování pro školy a školky si můžete prohlédnout v sekci seznam ubytování.

 

Sledujte nás na
Facebooku