Horská chata Slunečná Škola v přírodě - Orlické hory

Chata Slunečná nabízí díky své poloze v Orlických horách ideální ubytování pro školy v přírodě a lyžařské kurzy. Zdobnice leží přímo uprostřed hor a na nejnavštěvovanější místa v Orlických horách se pěšky bez větší fyzické námahy mohou dostat i děti nižších tříd. V zimním období jsou ve Zdobnici 3 vleky, které svým profilem jsou vhodné jak pro začátečníky, tak mírně pokročilé lyžaře. Hlavní skiareál je 500 m od chaty a cena permanentky je jedna z nejlevnějších v Orlických horách.

Lůžková kapacita: 40 + 4 přistýlky. Počet horních lůžek 4.

Sociální zázemí: na patře.

Vybavení pokojů / objektu: TV, místnost pro výuku, stolní tenis, šipky, dětské hřiště, trampolína, ohniště, venkovní posezení, 2 x gril

Stravování: probíhá přímo v chatě Slunečná. 

Zajímavosti a aktivity v blízkém okolí: veřejné dětské hřiště,  turistické trasy, vojenské bunkry, Kunštátská kaple. Zdobnice je klidná obec přímo uprostřed Orlický hor v lesích, ideální místo pro pořádání škol v přírodě. Pro zimní pobyty lyžařský areál přímo v obci.

Společenská zařízení v blízkosti: 

  • obchod, doktor, pošta - vše v Rychnově nad Kněžnou vzdáleném 17 km

Autobusová nebo vlaková zastávka: 

  • autobusová zastávka 200 m od chaty 

Cena za osobu / 1 noc s plnou penzí: (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + pitný režim)

  Letní období Zimní období
480 Kč  580 Kč
1.stupeň ZŠ 480 Kč 580 Kč
2.stupeň ZŠ 500 Kč 600 Kč
Střední škola 520 Kč 620 Kč

Zvýhodnění: na 10 dětí 1x pedagogický dohled zdarma. U lyžařských kurzů má navíc 1 dosp. osoba na 10 žáků lyžařskou permanentku zdarma.  

* Uvedené ceny platí pro min. počet 25 dětí a pro ubytování min. na 5 dní (a více). Cena pro jinak dlouhé pobyty je určena dle velikosti skupiny a termínu pobytu.