Horský hotel Vltava Škola v přírodě - Krkonoše

Do malebného prostředí Krkonoš, v zimě vhodnému ke sjezdovému i běžeckému lyžování, a v ostatních měsících roku pro pěší i cykloturistiku, Vás zve na školní výlet, školu nebo školku v přírodě Horský hotel Vltava s celoročním provozem. Nachází se v centru Strážného u běžeckých tratí a je vzdálen cca 200 metrů od sjezdařských vleků.

Ski areály Herlíkovice a Bubákov jsou vzdálené 4 km a ski areál Špindlerův mlýn cca 10 km. Pro školní lyžařské kurzy je zajištěna doprava do ski areálu Bubákov skibusem zdarma. 

Lůžková kapacita: 144 lůžek  / 35 + 60 + 49 /. Některá lůžka na palandách.

Hotel se skládá se tří budov, hlavní budova hotelu „Vltava“ s restaurací a vlastním sociálním zařízením a BTV a dvě ubytovací budovy - chata "Roubenka" a chata "Diana" s vlastním sociálním zázemím. Každá budova má vlastní vybavenou kuchyňku, jídelnu, společenskou místnost s krbem, BTV a DVD. Některé pokoje s palandami.

Sociální zázemí: Chata Vltava a Roubenka s vlastním sociálním zázemím, Chata Diana částečně se společným soc. zázemím.

Vybavení pokojů / objektu: na pokojích křesla a konferenční stolky  a 22x televize.

Na budovách je velká společenská místnost pro výuku a hry, lyžárna, botárna, herna se stolním tenisem a fotbálkem, malá kuchyňka s jídelnou. K dispozici je kulečník, finská sauna, vířivá vana, velké terasy se sezením, kde může při hezkém počasí probíhat denní program, dětské hřiště s pískovištěm, travnaté sportovní hřiště, trampolína, ohniště, gril.

Stravování: stravování probíhá na hlavní budově vzdálené 0m/20m/40m, pitný režim a svačiny na budovách.

Zajímavosti a aktivity v blízkém okolí: hotel Vltava nabízí možnost přednášek Horské služby nebo zástupce KRNAPu s videoprojekcí, ve Vrchlabí prohlídky Krkonošského muzea o tradicích a bydlení místních obyvatel nebo rozsáhlé expozice Život a kámen se zaměřením na místní přírodu, případně návštěvu koňské farmy s možností projížďky na koních nebo ponících. Turistických tras je v okolí dostatek a případně autobus do Špindlerova Mlýna na výlet k pramenům Labe  nebo do Pece pod Sněžkou na Sněžku Vám v hotelu zajistí.

  • Sjezdařské tratě - vleky 200 m od hotelu, 4 lyžařské tratě - umělé zasněžování, ideální pro děti a začínající lyžaře - skibus zdarma zajištěn do střediska Bubákov a Herlíkovice, možnost lyžování v nedalém Špindlerově Mlýně - Sjezdovky Labská, Medvědín, Sv. Petr.
  • Běžkařské tratě - Místní běžecká stopa - okruh 8 km. Krkonošská běžecká magistrála - stopa pro klasiku i bruslení v šíři 6 m, překrásné výhledy na pláních vzdálené jen 5 km.

Společenská zařízení v blízkosti:

  • obchod s potravinami a smíšeným zbožím, doktor, zubař, pošta ve vzdálenosti 300 m.
  • v místě 2 půjčovny lyžařského vybavení.

Autobusová nebo vlaková zastávka:

  • autobusová zastávka na znamení přímo nad hotelem /50m/, vlaková stanice ve Vrchlabí, ze kterého navazuje autobusové spojení přímo k hotelu. Vlastní parkoviště pro 18 aut a 2 autobusy.

Cena za osobu / 1 noc s plnou penzí: (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + pitný režim)

  Letní období Zimní období
430 - 530 Kč 540 - 640 Kč
1.stupeň 430 - 530 Kč 560 - 660 Kč
2.stupeň 450 - 550 Kč 600 - 700 Kč

Zvýhodnění:  na 10 dětí 1 pedagogický dohled zdarma, na sjezdovkách taktéž na 10 dětí 1 instruktor zdarma.

Každá další osoba nad rámec slevy 500,-Kč/osoba/noc.

* Minimální délka pobytu 4 noci. Cena se odvíjí od počtu osob a délky ubytování.

** V případě dřívějšího nebo pozdějšího odjezdu a obědu navíc, je účtován příplatek 250,-Kč/osoba. (v ceně prodloužený pobyt + oběd).