?

Nejste organizace pracující s dětmi?

Škola v přírodě Orlické hory

Škola a školka v přírodě Orlické hory

Orlické hory s nejvyšším bodem Velká Deštná (1 115 m) patří k našim horám, které naleznete v severovýchodních Čechách, při hranici s polským Kladskem. Na své si zde přijdou nejen milovníci zimních sportů, ale i turisté, kteří se rádi toulají po krásách naší země jak pěšky, tak na kole. Jedná se o malebný kraj, který je plný lidové architektury a historických památek. Vojenské nadšence jistě zaujme pás opevnění budovaný před 2. světovou válkou, který se táhne takřka celým pohořím. Milovníky a ochránce přírody potěší fakt, že kromě CHKO Orlické hory, která byla vyhlášena 28.12.1969 a čítá rozlohu 204 km2, naleznete na celém území i několik maloplošných chráněných území a rezervací. Mezi ty nejznámější patří např. NPR Bukačka a NPR Trčkov nebo PR Rašeliniště Kačerov. Krajina a příroda je zde jedním slovem úžasná!

Orlické hory a škola v přírodě

Toto slovní spojení jde k sobě velmi dobře. Díky pestré a různorodé krajině, která Vás zaručeně nebude nudit, budou spokojena menší i větší dítka. Poznat budete moci nejen známá horská střediska Deštné nebo Říčky, ale také přírodní a historické památky, kterých je v Orlických horách opravdu hodně. Kromě Nového města nad Metují, jehož návštěva je takřka povinností, určitě doporučujeme zavítat i na hrad Potštejn nebo zámek Častolovice. Procházet přitom budete krajinou, která má své nezpochybnitelné kouzlo. Orlické hory ale nejsou jen o letních radovánkách, ale také o skvělém lyžování a krásných zimách.

Zimní škola v přírodě? Ne, lyžařský výcvik v Orlických horách

Již jsme se zmínili o horských střediskách Deštné nebo Říčky, které dobře poslouží jako Váš výchozí bod k poznávání krás Orlických hor. Co jsme ale zatím neřekli je, že tato střediska jsou těmi nejvýznamnějšími a nejlepšími místy pro zimní radovánky. Právě zde prožijete ten pravý školní lyžařský výcvik v Orlických horách. Služby pro začátečníky i pokročilé lyžaře jsou zde na opravdu vysoké úrovni. Tratě mají několik úrovní, včetně možnosti nočního lyžování, vybere si opravdu každý. Co nám tedy chybí? Přeci to správné ubytování. Z toho nejvhodnějšího ubytování pro školy můžete vybírat již teď, a to v naší rozrůstající se sekci Orlické hory.  

Sledujte nás na
Facebooku