Horská chata Start Škola v přírodě - Orlické hory

Horská chata Start se nachází v krásném rekreačním středisku Deštné v Orlických horách a poskytuje výborné zázemí pro všechny školy a školky v přírodě. Okolí láká k turistickým nebo cykloturistickým toulkám od jara až do podzimu. V zimě si můžete užít lyžování na lyžařském vleku přímo v areálu chaty, což mnoho učitelů jistě velmi ocení. A pokud byste rádi i tělocvičnu, tak se nezapomeňte ozvat. Vše lze snadno zařídit. 

Lůžková kapacita: 9 pokojů, 40 lůžek, 9 paland.

Sociální zázemí: na pokojích.

Vybavení pokojů / objektu: společenská místnost (bar), sauna, televize s DVD, wi-fi, travnaté hřiště, ohniště, horolezecká stěna, vlastní lyžařský vlek cca 370 m, půjčovna a servis lyží a snowboardů, možnost jízdy na terénních tříkolkách (květen – říjen), lesy a louky pro různé hry.

Stravování: probíhá v objektu. V horské chatě Start se Vám dostanou jídla kvalitní české kuchyně, kterou zde preferují.

Přednášky pro děti: možnost zajištění přednášek Horské služby, instruktora na horolezeckou stěnu, či přednášku o horolezectví nebo výrobě zvonů.

Zajímavosti a aktivity v blízkém okolí: Kačenčina pohádková stezka, jízdárna Adam, Muzeum zimních sportů, lanový park, Ateliér zvonaře a hrnčířky, nespočet turistických tras a upravovaných tras pro běžkaře.

Společenská zařízení v blízkosti:

  •  obchod, doktor, pošta, Infocentrum do 1,5 km

Autobusová nebo vlaková zastávka: 

  • autobusová zastávka 100 m od chaty (směr od Rychnova nad Kněžnou a cca 1,5 km směr od Dobrušky… chata zajišťuje dovoz a odvoz zavazadel od a k autobusu

Cena za osobu / 1 noc s plnou penzí: (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + pitný režim)

  Letní období Zimní období
635 Kč 635 Kč
1.stupeň 825 Kč 825 Kč
2.stupeň 855 Kč 855 Kč

Zvýhodnění: na 10 dětí 1x pedagogický dohled zdarma!